15 marca 2022

Matematyczny EscapeRoom, czyli jak uwolniliśmy Ludolfinę...

MATEMATYCZNY ESCAPPEROOM – JAK UWOLNILIŚMY LUDOLFINĘ?

Z okazji urodzin liczby Pi i międzynarodowego święta matematyki 14.03 uczniowie klas pierwszych i drugich naszego liceum podjęli wyznawanie. Dali się wprowadzić do klasy pełnej zagadek, w której przekonali się ,że bez współpracy nie uda im się uwolnić.

Matematyczny Escape Room pokazał, że nauka matematyki może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką. Nasza mini klasa  pełna zagadek , szyfrów, kłódek była doskonałą grą zespołową, w której ważna była współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji nasi uczniowie kształtowali  takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków.

Miło było patrzeć z jakim zaangażowaniem i zadowoleniem poszukiwaliście kolejnych rozwiązań. Takiej wytrwałości i ciekawości odkrywania życzę Wam na co dzień.

Oto wyniki rywalizacji :
  •  I miejsce I B (27 minut)
  • II miejsce II B i II c (32 minuty)
  • III miejsce IA (33 minuty)
  • IC (37 minut)
  • II A (39 minut)