10 listopada 2022 | Anna Gorońska

Miasto Mikołaja Kopernika

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym uczęszczający na zajęcia szkolnego koła matematycznego „Śladami matematyki” pod opieką p. Anny Gorońskiej i p. Łucji Borkowskiej 5 listopada 2022  udział wzięli w wycieczce do Toruńskiego Planetarium.

Młodzi matematycy poznawali tajemnice i zasady panujące we wszechświecie związane z fizyką, matematyką i astronomią. Interaktywne atrakcje naukowe, ciekawe i godne zwrócenia uwagi eksponaty bardzo spodobały się uczniom, którzy dowiedzieli się wielu nowych informacji. Z ogromną przyjemnością obejrzeli również film pt. „Makrokosmos”. Całodzienna wycieczka nie ograniczała się wyłącznie do naukowych przyjemności. Część czasu przeznaczono na poznawanie historii tego pięknego miasta, jego zabytków oraz życia mieszkańców w poprzednich stuleciach. Wizyta w słynnym Toruńskim Muzeum Piernika pozwoliła cofnąć się w czasie i poznać dawne metody produkcji tego najcenniejszego towaru eksportowego miasta. Uczniowie zmęczeni, ale też zadowoleni po wielogodzinnym zwiedzaniu powrócili wieczorem do Tarnowa Podgórnego, przekonani, że nauka połączona z zabawą przynosi świetne efekty.

Planetarium
Kopernik