22 sierpnia 2022

Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli Języka Niemieckiego IDT 2022 w Wiedniu

W dniach15-20.08.2022 odbyła się w Wiedniu Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli Języka Niemieckiego. Była to już siedemnasta edycja konferencji i uczestniczyło w niej około 2500 nauczycieli z całego świata. Jest to największa konferencja na świecie dotycząca nauczania języka niemieckiego jako obcego i od 1967 roku odbywa się prawie wyłącznie w krajach niemieckojęzycznych. Podczas konferencji nauczyciele brali udział w wielu warsztatach dydaktycznych i metodycznych, mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów oraz wymieniali się wiedzą i doświadczeniami podczas pracy w sekcjach. Nasza nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Grześkowiak-Wasela wygłosiła referat na temat wykorzystywania poezji na lekcjach języka niemieckiego do kształtowania umiejętności kreatywnego pisania. Konferencja była imprezą towarzyszącą konkursowi dla uczniów. Pół roku wcześniej ogłoszony został konkurs na krótki film, do którego przystąpili uczniowie naszego liceum Illia Bryzhak, Zofia Framska, Oliwia Mierzwa i Urszula Niklas. Uczniowie przygotowali film poklatkowy pt. „Lekcja języka niemieckiego”. Praca nad tym projektem była dla całego zespołu bardzo interesująca, a w dowód uznania za zaangażowanie uczniowie z opiekunem otrzymali dostęp do 5 filmów na austriackiej platformie streamingowej WatchAUT. Kolejna konferencja odbędzie się za trzy lata w Lubece w Niemczech.

Kolaż zdjęć z wydarzenia
Logo konferencji
Strefa odpoczynku na dziedzińcu uniwersytetu
Budynek uniwersytetu