9 czerwca 2022

Nabór - ważne!

W związku z powtarzającymi się przypadkami wypełnienia wniosku bez jego ostatecznego złożenia w prawidłowy sposób - pojawiają się sytuacje, że wniosek nie jest widoczny dla szkoły, czego konsekwencją jest,
                                          że kandydat nie będzie brał udziału w naborze na rok szkolny 2022/2023.

Zachęcamy do stosowania się krok po kroku do Instrukcji wypełniania i wysyłania wniosku,  której fragment zamieszczamy poniżej oraz sprawdzenie prawidłowości złożenia wniosku:

"...Po umieszczeniu kompletu dokumentów należy złożyć wniosek w szkole pierwszego wyboru (dopiero wtedy będziemy brali udział w rekrutacji!).   By pojawił się on w wybranej przez nas szkole na koncie w systemie Nabór wybieramy opcję Złóż wniosek (obraz 1).

Po kliknięciu Złóż wniosek pojawi się komunikat „Czy potwierdzić złożenie podania z dnia 2022-05-16 09:52:07 dla imię nazwisko? Decyzji nie można wycofać, a danych nie będzie już można zmieniać”.

Gdy potwierdzimy status dokumentu zmieni się z Nowy wniosek w rekrutacji podstawowej na Złożony w rekrutacji podstawowej i widoczna będzie data złożenia - dopiero tym momencie wniosek widoczny jest szkole (obraz 2).

Jeśli po złożeniu wniosku zauważycie, że we wniosku są błędy postępujecie następująco:

Będąc zalogowanym na koncie kandydata wybieramy opcję „Wybierz akcję” a potem „Poproś o wycofanie do edycji”. Wnioski do edycji wycofuje szkoła pierwszego wyboru (obraz 3).

Po zaakceptowaniu przez szkołę prośby o wycofanie aktywna będzie funkcja „Edytuj”.  Po wprowadzeniu zmian należy wniosek zapisać, uzupełnić lub poprawić załączniki, a następnie kliknąć „Złóż wniosek”.

W terminie od 24 czerwca do 12 lipca (do 15:00) możesz zmienić preferowane szkoły.  By skorzystać z tej możliwości na swoim koncie po zalogowaniu kliknij na  Edytuj preferencje ..."

Nabór
1