1 grudnia 2022

Nasza Szkoła - SUPERSZKOŁĄ

W tym roku nasze LO - Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym im. Powstańców Wielkopolskich otrzymało tytuł SUPERSZKOŁY. Miało to miejsce w dniu 16.11.22 roku podczas Wielkiej Gali IV edycji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Gala ta odbyła się w Sali Ziemi na terenie Targów Poznańskich. Nasza szkoła otrzymała ten zaszczytny tytuł z rąk Pani Pauliny Stochniałek – członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
CSW@2020 to projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Tytuł SUPERSZKOŁY to wielkie wyróżnienie dla naszej Gminy. Oprócz wielkiego pucharu Liceum otrzymało między innymi nagrodę pieniężną przeznaczoną na dostęp do platformy edukacyjnej, a także zestaw mikrofonów i rzutnik multimedialny.
Miano SUPERSZKOŁY jest wynikiem uczestnictwa Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym w ligach przedmiotowych tego projektu.
Zespół GEO GANG z III klasy matematyczno - geograficznej (ostatni rocznik po Gimnazjum – obecnie już studenci wyższych uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomiczne we Wrocławiu oraz Politechniki Poznańskiej) zdobył I miejsce w lidze geograficznej IV edycji projektu CSW@2020. GEO GANG to drużyna, która składała się z 8 uczniów naszej szkoły. Byli to:

• Wojciech Nawrocki – kapitan,
  • Julia Górecka,
  • Zuzanna Judek,
  • Maurycy Gabryś,
  • Filip Gromadecki,
  • Oskar Leitgeber,
  • Gniewko Rozmiarek,
  • Jakub Kołowacik.

Cały zespół otrzymał oprócz statuetki tablety, które niewątpliwie przydadzą się im w codziennym życiu.
Uczniowie naszego LOTP od samego początku, to jest od roku szkolnego 2018/2019, uczestniczyli we wszystkich edycjach projektu Cyfrowej Szkoły Wielkopolskiej. Była to nie tylko liga geograficzna, ale także ligi:

• matematyczna - trener Magdalena Kalemba,
  • historyczna - trener Paulina Habryło,
  • języka angielskiego - trenerzy: Hanka Piotrowska, Paweł Dłużewski,
  • języka polskiego - trener Michał Kokorzycki
  • liga fizyczna - trenerzy: Katarzyna Dreger, Paweł Przybylski
W tym roku zajęcie I miejsca w lidze geograficznej, a także II miejsca w kategorii ligi historycznej spowodowały, że to właśnie Nasza Szkoła - Liceum Ogólnokształcące imienia Powstańców Wielkopolskich otrzymała to wielkie wyróżnienie – tytuł i puchar SUPERSZKOŁY.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom bardzo dziękuję

Beata Matysiak- Chudzińska – trener ligi geograficznej

Kolaż zdjęć z WIelkiej Gali CSW2020
Pamiątkowe puchary i nagrody