14 listopada 2021

Nowy projekt w którym uczestniczy nasze Liceum


Nasza szkoła przystąpiła w 2021 roku do eTwinningu, którego ideą jest wykorzystanie nowoczesnych technologii w nawiązywaniu współpracy międzyszkolnej, rozwijaniu świadomości wielokulturowej i wielojęzycznej.
Z końcem września rozpoczęliśmy projekt Volles Haus, dzięki któremu uczniowie rozwijają umiejętności zdobyte na lekcji języka niemieckiego. Przedstawiają się oraz tworzą fikcyjną, międzypokoleniową rodzinę – „pełną chatę”, z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślają postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Opowiadają o sobie, prowadzą wywiady, poznają przeróżne aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego. W trakcie realizacji projektu uczniowie pracują na różnych platformach, tworzą przeróżne grafiki, w tym awatary z opisami, logo, uczą się gamifikacji na lekcjach, która przyczynia się do wzrostu motywacji i zaangażowania. Lekcje stają się atrakcyjniejsze, słownictwo jest szybciej przyswajane, co prowadzi do wzmacniania kompetencji językowych.
Poniżej przestawiamy zdjęcia z naszych działalności w ramach projektu:
Głosowanie na logo projektu
Głosowanie na logo projektu2
Gra - quizlet live
Gra - quizlet live2
Gra z inną szkołą
Nasze logo
Praca nad słownictwem
Praca nad słownictwem2
Tworzenie awatarów
Tworzenie awatarów2
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.