25 maja 2025
Ogólnopolski konkurs o ziemiaństwie.
Udział uczennic w konkursie o ziemiaństwie
Uczennice naszej szkoły, Ola i Marta, wzięły udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego poświęconego ziemiaństwu. Tematem przewodnim była „Działalność ziemian w okresie międzywojennym”.
W ramach przygotowań do konkursu dziewczęta przeprowadziły wyjątkowe spotkanie z panią Wandą Niegolewską, potomkinią znanego rodu ziemiańskiego. Rozmowa ta dostarczyła cennych, osobistych wspomnień i materiałów, które wzbogaciły ich pracę konkursową. Pani Wanda chętnie podzieliła się historią swojej rodziny oraz wspomnieniami o działalności ziemian w II Rzeczypospolitej, w tym swojej babci, aktywnej społecznie ziemiance

