6 grudnia 2018

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”

Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie, Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteka Raczyńskich zapraszają do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”.

Prace konkursowe:
1) Uczestnik/ zespół przygotowuje pracę konkursową w wybranej kategorii:
a) praca pisemna, np. biografia, opowiadanie, dziennik i inne (maksymalnie 20 stron, wydruk komputerowy wraz z wersją elektroniczną tekstu – płyta CD). Praca może być wzbogacona o zdjęcia, dokumenty itp.;
b) praca multimedialna, np. film dokumentalny - reportaż, wywiad ze świadkiem, audycja; reportaż radiowy i inne (nie więcej niż 20 minut, płyta DVD); prezentacja multimedialna (nie więcej niż 30 slajdów).
c) fotograficzna, np. kalendarz, fotoreportaż, plakat, wystawa fotograficzna (nie więcej niż 10 zdjęć osobiście wykonanych przez uczniów, czyli cykl fotografii opatrzony narracją i komentarzem historycznym, płyta DVD).

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (głównie klasy VI – VIII), szkół z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych z terenu Polski. 2. Konkurs jest przeprowadzany w: 1) trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa klasy VI – VIII, szkół z klasami gimnazjalnymi i szkół ponadpodstawowych; 2) trzech kategoriach: praca pisemna, praca fotograficzna i praca multimedialna; 3) trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
ziemiaństwo