11 stycznia 2022

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.

10 stycznia 2022 roku o godzinie 10.00 odbył się pierwszy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (OWE), w którym udział wzięło 17 uczniów z klasy I C, II C i III C p oraz jedna uczennica z klasy III A p. Każdy uczestnik rozwiązał test złożony z 50 zadań.

Celem OWE jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego oraz  budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Olimpiada ma służyć popularyzacji problematyki ekologii, a w efekcie sprzyjać działaniom podejmowanym w celu przeciwdziałania zanieczyszczeniom i degradacji środowiska. Tematyka obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu podstaw programowych  przedmiotów przyrodniczych oraz wiadomości związanych z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska.

szkolny organizator

Alina Śmidoda