16 stycznia 2019

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.

10 stycznia 2019 o godzinie 10.00 dwunastu uczniów z klas II c i III c przystąpiło do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, mającej na celu  kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego. Zgodnie z podstawowymi założeniami konkursu, ma on wzbudzać oraz rozwijać zainteresowania przyrodnicze oraz wyzwalać i wzmacniać aktywność badawczą młodego pokolenia.

Dzięki tego rodzaju aktywności, uczniowie stają się bardziej zaangażowani i zainspirowani do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska i poprawy jego stanu, a co za tym idzie, poprawy warunków życia ludzi.

Nadrzędnym celem nauczyciela biologii przeprowadzającego konkurs, jest ponadto popularyzacja problematyki odnoszącej się do szeroko pojętej ekologii. W szczególności mowa tu o kwestiach dotyczących skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniom i postępującej degradacji środowiska, a także jego ochroną i świadomym, prawidłowym kształtowaniem.

Olimpiada daje uczniom możliwość utrwalenia oraz poszerzenia wiedzy z którą mieli już do czynienia w ramach zajęć lekcyjnych. Tym samym jest to kolejne działanie wpisujące się w edukację ekologiczną prowadzoną w naszej szkole.

Alina Śmidoda

20190110_100844