21 października 2022

Olimpiada Wiedzy O Żywieniu.

20 października2022 roku odbył sie etap szkolny Olimpiady Wiedzy O Żywieniu, w którym startowało 37 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test składający sie z 25 zadań.
Uczniowie, którzy uzyskają 80% poprawnych odpowiedzi zakwalifikują sie do etapu okręgowego.
Olimpiada Wiedzy O Żywieniu  jest ścisle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy jaką jest "nauka o żywieniu", zajmująca się współzależnością między pożywieniem człowieka a jego zdrowiem i życiem. Jest również  jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa.

Alina Śmidoda

etap szkolny olimpiady