5 stycznia 2024

Olimpiada Zadań Matematycznych

Logika to skomplikowana dziedzina nauki. Nie jest łatwo poznać jej tajniki, ale zrobili to Kurt Gödel oraz Alfred Tarski, a na ich cześć w 2019 roku 14 stycznia - ustanowiono Światowy Dniem Logiki. W tym dniu odbywają się konferencje i wykłady dotyczące wspomnianej dziedziny nauki.
W naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych w której wystartowała 10 zawodników na wyniki testu poczekamy do końca marca.
Celebrując to święto zachęcamy do artykułu pani dr Anny Glenszczyk która opowiada skąd się wzięło to święto i czym jest tak naprawdę logika.

Kolaż zdjęć ze szkolnego etapu olimpiady zadań matematycznych
Uczennica podczas rozwiązywania testu
Uczniowie podczas trwania olimpiady