WP_20141230_002
27 marca 2018

Podsumowanie współpracy 2015/2016

Podsumowanie współpracy LO w Tarnowie Podgórnym im. Powstańców Wielkopolskich z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas o profilu humanistycznym aktywnie uczestniczyli we wszelkich działaniach organizowanych w ramach współpracy z IFPiK UAM w Poznaniu. Na mocy istniejącego porozumienia młodzież naszej szkoły nie tylko brała udział w wykładach (powtórkowych  przed maturą) i warsztatach (edytorskich i filmowych) w murach Uczelni. Jesienią zakończył się realizowany przez półtora roku wspólny projekt edukacyjny pt.” Po co komu literatura”. Wymiernym efektem wspólnych działań było opublikowanie na stronie projektu WWW.mackaliteracka.pl artykułów popularno-naukowych oraz nagranie filmu obrazującego jedną z tez Richarda Rortyego, którego to działalności filozoficzno-literackiej poświęcony był projekt.