11 września 2018

Porozumienie o współpracy.

Porozumienie  o współpracy.

18 czerwca2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy, na mocy którego klasy ekologiczno-turystyczne Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym zostały objęte patronatem akademickim Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Gościliśmy w szkole prodziekana Wydziału Biologii do spraw kształcenia, infrastruktury i współpracy z gospodarką profesora doktora habilitowanego Jerzego Błoszyka ,doktora  Szymona Konwerskiego adiunkta w Zbiorach Przyrodniczych  UAM, doktor Anetę Piechalak przedstawiciela Dziekana do spraw promocji i współpracy ze szkołami,  pierwszego zastępcę wójta Gminy Tarnowo Podgórne panią Ewę Noszczyńską- Szkurat oraz pana Marka Ratajczaka kierownika do spraw ochrony  środowiska  Urzędu Gminy.

Jest to kolejny krok poczyniony przez nauczycielkę biologii liceum panią Alinę Śmidodę.  Wszystko po to , aby podnosić efektywność  i atrakcyjność nauczania  biologii.  Celem patronatu jest umożliwienie klasie patronackiej pogłębiania zainteresowań  w obszarze nauk biologicznych oraz  korzystania z oferty naukowo-dydaktycznej Wydziału Biologii , w tym również z zaplecza aparaturowego oraz  wszechstronnego rozwoju intelektualnego poprzez kontakt z kadrą naukowo-dydaktyczną. Ponadto uczniowie liceum będą brali udział, na zasadzie wolontariatu, w pracach badawczych wykonywanych na Wydziale Biologii UAM. Dwa razy  w semestrze  „klasa patronacka” będzie uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych na terenie uniwersytetu. Gama  prowadzonych wykładów, seminariów i warsztatów,  udostępnianie  materiałów  dydaktycznych oraz pomoc w prowadzeniu badań jest bardzo różnorodna. Wszystko to ma sprzyjać podnoszeniu poziomu nauczania  oraz wszechstronnemu rozwojowi uczniów liceum. Podczas uroczystości dr Szymon Konwerski wygłosił wykład „Synantropijne  stawonogi ,czyli obcy w naszym domu”.

Alina Śmidoda

DSC04472