15 września 2023

Przedmiotowe Zasady Oceniania

Klasa I - Rok szkolny 2023/2024

I. Obowiązkowe pomoce dydaktyczne:
  • podręcznik „Oblicza geografii 1” R. Malarz, M. Więckowski - zakres podstawowy, wydawnictwo Nowa Era,
  • atlas geograficzny

II. Ocenianiu podlegają następujące formy pracy ucznia:
  • odpowiedzi ustne (przynajmniej raz w semestrze, obowiązuje znajomość materiału z trzech ostatnich lekcji),
  • prace dodatkowe (dla uczniów chętnych, na bieżąco).

III. Uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną ze sprawdzianu może ją poprawić. Termin i formę poprawy ustala nauczyciel.

IV. Uczeń, który nie pisał sprawdzianu lub zapowiedzianej kartkówki w pierwszym terminie zalicza materiał zaraz na następnej lekcji. Jednakże ostateczny termin i formę poprawy ustala nauczyciel.

V. Uczeń ma prawo raz w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do lekcji.

VI. Usprawiedliwienie nieprzygotowania nie dotyczy zapowiedzianych: sprawdzianów, kartkówek, orientacji na mapie.

VII. Informację o nieprzygotowaniu zgłasza uczeń na początku lekcji.

VIII. Wszystkie pozostałe wymagania i ustalenia zgodnie z Szkolnymi Zasadami Oceniania.

Klasa II  - Rok szkolny 2023/2024

I. Obowiązkowe pomoce dydaktyczne:
  • podręczniki: „Oblicza geografii 2” T. Rachwał, R. Uliszak, K. Wiedermann, P. Kroh, zakres podstawow,y wydawnictwo Nowa Era,
  • atlas geograficzny.

• odpowiedzi ustne (obowiązuje znajomość materiału z trzech ostatnich lekcji),
  • prace dodatkowe (dla uczniów chętnych, na bieżąco).

V. Uczeń ma prawo dwa razy w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do lekcji.

VII. Informację o nieprzygotowaniu zgłasza uczeń na początku lekcji.

VIII. Wszystkie pozostałe wymagania i ustalenia zgodnie z Szkolnymi Zasadami Oceniania.

Klasa III - Rok szkolny 2023/2024

I. Obowiązkowe pomoce dydaktyczne:
  • podręczniki: „Oblicza geografii 3” C. Adamiak, A. Dubownik, M. Świtoniak, M. Nowak, B. Szyda - zakres podstawowy wydawnictwo Nowa Era,
  • atlas geograficzny.

• odpowiedzi ustne (obowiązuje znajomość materiału z trzech ostatnich lekcji),
  • prace dodatkowe (dla uczniów chętnych, na bieżąco).

V. Uczeń ma prawo dwa razy w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do lekcji.

Logo