Regulamin gabinetu psychologa szkolnego

Regulamin gabinetu psychologa szkolnego

 

  1. Każdy uczeń, rodzic (prawny opiekun) i nauczyciel ma prawo do korzystania z pomocy psychologa szkolnego.
  2. Uczniowie korzystają z konsultacji psychologa w czasie wyznaczonym przez psychologa szkolnego, z wyjątkiem sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji.
  3. Uczeń korzysta z konsultacji podczas planowej lekcji tylko za zgodą nauczyciela. Jeśli nauczyciel nie wyraża zgody na zwolnienie ucznia, wówczas psycholog szkolny wyznacza inny termin konsultacji.
  4. W sytuacji gdy konsultacja jest zaplanowana podczas zajęć lekcyjnych psycholog szkolny informuje nauczyciela o planowanej konsultacji za pośrednictwem dziennika librus.
  5. Psycholog szkolny nie ma obowiązku informowania rodziców o konsultacji z uczniem. Rodzice (prawni opiekunowie) nie wyrażający zgody na uczestnictwo małoletniego dziecka w konsultacjach z psychologiem są zobowiązani do złożenia pisemnej rezygnacji w sekretariacie szkoły.
  6. Kontakty z psychologiem szkolnym nie mogą być realizowane pod presją ze strony instytucji i osób dorosłych decydujących w imieniu małoletniego. W takim przypadku oraz w razie stwierdzenia naruszenia przez instytucję lub osoby dorosłe dobra małoletniego psycholog ma prawo odmówić współpracy z tymi instytucjami i osobami.
  7. Uczestnictwo w zajęciach grupowych z psychologiem szkolnym wynika z zadań statutowych szkoły.
  8. Uczniowie mogą korzystać z wyposażenia gabinetu za zgodą psychologa szkolnego. Małoletni uczeń może wypożyczać sprzęt, informatory i inne materiały. Rodzice (prawni opiekunowie), będą informowani o takiej sytuacji za pośrednictwem platformy librus.
  9. Psycholog szkolny prowadzi rejestry osób objętych różnymi formami pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz w zależności od sytuacji prowadzi dokumentację, tj. opinie, orzeczenia, zaświadczenia, IPET-y. Dokumentacja jest udostępniana do wglądu osobom upoważnionym.
  10. Psychologa szkolnego obowiązuje tajemnica zawodowa zgodnie z art. 14 ustawy o zawodzie psychologa oraz kodeks etyczny PTP z dn. 02.12.2018 r.
  11. Dokumentem nadrzędnym regulującym funkcjonowanie gabinetu psychologa szkolnego jest Statut Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym.
psycholog
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.