28 października 2021

Spotkanie z podróżnikiem/maszerem Krzysztofem Nowakowskim.

W czwartek 28.10.2021 r. uczniowie klas 3Bg oraz 3Cg realizujący program z rozszerzoną geografią udali się do Biblioteki Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne, by tam uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem/maszerem Krzysztofem Nowakowskim.
Krzysztof Nowakowski woli nazywać się maszerem niż podróżnikiem, a na spotkanie z naszą młodzieżą przybył w towarzystwie swojego psa - "szefa wszystkich szefów", czyli lidera psiego zaprzęgu - Henią. Pan Krzysztof z wielką pasją opowiadał o wyścigach psich zaprzęgów, w których brał udział - szczególnie norweskim Finnmarksløpet, który rozgrywany jest w okolicy miejscowości Alta. Doświadczenia z tego właśnie wyścigu stały się podstawą do napisania przez niego książki 23 kilometr. Książkę tę można oczywiście wypożyczyć w gminnej bibliotece.
Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści o niezwykłym życiu i pasji podróżnika, o przygodach na dalekiej północy, czasem bardzo niebezpiecznych oraz chętnie zadawali pytania.
Kolaż zdjęć ze spotkania
Uczniowie podczas spotkania z podróżnikiem
Wspólne zdjęcie na zakończenie spotkania