17 lipca 2021

Świadomość prawna

O tym, że warto budować świadomość prawną obywateli, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale jak to robić? Wydaje się, że małymi krokami, począwszy od własnego podwórka.

Od października 2021 roku tym podwórkiem będą szkoły z naszej gminy. W nich warsztaty dotyczące profilaktyki i edukacji prawnej dla przeciwdziałania przemocy i budowania prawidłowych relacji w rodzinie i w szkole przeprowadzi sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to inicjatywa Urzędu Gminy, która zaowocowała wcześniejszym spotkaniem z Panią Sędzią dyrektorów gminnych placówek oświatowych, członków gminnej Komisji Oświatowej i innych pracowników Urzędu. Było to bardzo wartościowe spotkanie, a sposób prowadzenia tej konferencji przez panią Wesołowską gwarantuje atrakcyjność warsztatów, co dla przyszłego odbiorcy, którym będą uczniowie jest bardzo ważne.

W naszym Liceum wiemy, że budowanie świadomości prawnej uczniów jest niezwykle ważne, o czym świadczy powstanie nowego profilu- klasy językowo- prawniczej, a także propozycja warsztatów dotyczących świadomości prawnej w Internecie, które planujemy przeprowadzić wśród uczniów klas trzecich.

JZ1_1757
IMG_1533