10 listopada 2022

Święto Niepodległości w naszym liceum

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. W tym roku w naszym liceum Święto Niepodległości obchodziliśmy dzień wcześniej. Jedną z naszych licealnych tradycji jest coroczny konkurs historyczny zainicjowany przez panią Paulinę Habryło. W tegorocznej edycji - prowadzonej przez pana Witolda Mikołajczaka - trzyosobowe reprezentacje klas miały do rozwiązania 28 zadań testowych Kahoot. Na oczach publiczności rozegrany został emocjonujący wyścig, w którym ostatecznie zwyciężyli uczniowie z klasy klasa IIIA: Remigiusz Cigler, Jakub Sołtysiak oraz Wiktor Środecki. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci klasy IIIC (Aleksandra Subsar, Otylia Zagórska, Jakub Węgrzyn), natomiast trzecie miejsce przypadło: Julii Aleksandrowicz, Antoniemu  Gramszowi i Antoniemu Jerzmanowskiemu z klasy IIA. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz... pysznymi rogalami.
O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, a następnie spotkaliśmy się  z olimpijczykiem, Sebastianem Szubskim.
Kolaż zdjęć z obchodów Święta Niepodległości w LOTP