8 września 2022

Szkolne Koło Wolontariatu z wizytą w Domu Seniora w Kobylnikach

08.09.2022 r. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu pojechało ponownie do Domu Seniora w Kobylnikach.
Tym razem 13 wolontariuszy odwiedziło seniorów.
Poprzednim razem spotkaliśmy się przed wakacjami w czerwcu.
Podobnie jak ostatnio spotkanie zaczęliśmy od wspólnego przygotowywania sałatki owocowej. Trzeba było się nawzajem pilnować, by w trakcie nie podjadać. Niektórym pensjonariuszom nasi wolontariusze sałatkę dostarczyli wprost do pokoju.
Potem graliśmy też w piłkę.
O tak, przy piłce było dużo radości.
Ale to była dopiero rozgrzewka.
Zdjęcia nie są w stanie przekazać panującej tam atmosfery.
Dobrze nam było razem.
Terapeutka - Pani Iza opowiedział nam i pokazała sporo zupełnie nowych rzeczy. Jedną z nich był z pewnością entuzjazm, ożywienie z jakim seniorzy grali w piłkę. Nie spodziewaliśmy się, że są aż tak chętni do aktywności - wspaniale, że personel tak dba o podtrzymanie ich sprawności, a my mogliśmy być tego świadkami.
Podobnie jak za pierwszym razem dziś również wspólnie pośpiewaliśmy. Najgłośniej (i chyba najlepiej) wychodził nam śpiew "Hej sokoły" i "Stokrotka".
Rozegraliśmy też turniej w kalambury. Podzieliliśmy się na dwie duże grupy "Azjatki z Szogunem" i "Koale z Kangurami". Obie drużyny były błyskotliwe i bardzo bystre w odgadywaniu: zawodów, czynności i przysłów. Rozgrywka zakończyła się remisem 18 do 18.
Z całą pewnością będziemy chcieli szybko (może nawet już w październiku) znów tam pojechać.
To był dobrze spędzony czas.
Znamy już imiona seniorów i oni zapamiętali nasze. Choć może trudno w to uwierzyć - tak jest.
Przygotowanie i zjedzenie wspólnego posiłku pomogło nam się ze sobą oswoić.
Witaminki sprawiły, że na spotkaniu nie było żadnej skwaszonej minki.

Gdyby ktoś z Was, uczniów naszego LO, oglądających właśnie te zdjęcia, zainteresował się i chciał pojechać z nami w przyszłym miesiącu, -to zapraszamy dołączcie do naszego Koła Wolontariatu. Zapisy u Pana Pawła Smolibockiego w bibliotece.
                                                                                                                                   ks. Gniewomir Kujawa

Kolaż zdjęć z wizyty Szolnego Koła wolontariatu w Domu Seniora w Kobylnikach
01 - 08 r Nasze Szkolne Koło Wolontariatu pojechało ponownie do Domu Seniora w Kobylnikach
02 - 13 wolontariuszy odwiedziło seniorów