19 kwietnia 2023

Szkolny Konkurs Ekologiczny- Dzień Wody- Dzień Ziemi.

Woda to najważniejsza substancja, która daje życie ekosystemom na Ziemi. Jest podstawą równowagi biologicznej na naszej planecie, do funkcjonowania potrzebują jej wszystkie żywe organizmy: zarówno ludzie, rośliny, jak i zwierzęta. Rośliny potrzebują i zużywają więcej wody niż ludzie i zwierzęta.

W tym roku nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dnia Wody z Polską Akcją Humanitarną.

Z tej okazji odbył się szkolny konkurs wiedzy o roli wody w ekosystemach, funkcjach wody w organizmach żywych oraz jej właściwościach oraz konkurs plastyczny.

W konkursie wiedzy zwyciężyli przedstawiciele klasy 2b, drugie miejsce zajął zespół z klasy 2 c, a  trzecie miejsce z tą sama liczbą punktów zajęły zespoły z klasy 4c i 4b.Wszyscy wykazali się bardzo dużą wiedzą.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyła praca uczennicy klasy 2 b Anny Falińskiej, drugie miejsce ucznia klasy 4 a Mateusza Marcinkowskiego, trzecie Patrycji Cegłowskiej z klasy 1a. wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i talentu. Dziękujemy.

Alina Śmidoda

Szkolny konkurs ekologiczny.