2 stycznia 2022 | Michał Kokorzycki

Szkolny Konkurs Literacki

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

„Pisanie zawsze było przyjemnością. Już jako chłopiec w szkole nie mogłem się doczekać zajęć przeznaczonych na napisanie opowiadania lub czegokolwiek innego, czym próbowaliby zainteresować nas nauczyciele. Czekałem na tę lekcję bardziej niż na jakąkolwiek inną.  Gdy się rozpoczęła,  wszyscy milkli, pochylając się nad biurkami, by wydobyć z pamięci i wyobraźni coś wartego opisania (…)”.

To początek mowy noblowskiej tegorocznego laureata, Abdulrazaka Gurnaha.

Jeśli te słowa oddają to, co myślisz o twórczości literackiej, zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie. Pochyl się nad biurkiem, kartką, laptopem, „by wydobyć  z pamięci i wyobraźni coś wartego opisania”.

Opis
Do konkursu można zgłaszać teksty literackie (pisane wierszem lub prozą) lub paraliterackie (list literacki, esej).                                                                                                                                                        Tematyka prac dowolna.
Prace powinny być napisane w formie elektronicznej.
Objętość teksu nie może przekraczać 8000 znaków ze spacjami.
Uczestnik może zgłosić  do konkursu nie więcej niż 2 utwory.
Prace przesyłamy  do  10  lutego 2022 pocztą elektroniczną na adres: m.kokorzycki@liceumtp.edu.pl lub osobiście przynosimy do biblioteki szkolnej.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Konkurs_literacki__plakat_ (1)