12 kwietnia 2023

Szkolny Wolontariat znów działał!

Nasi uczniowie przed świętami znów pomagali jadłodajni prowadzonej przez siostry albertynki.
Pomogli w sortowaniu zebranych towarów.
Zachęcali wchodzących do sklepu do wsparcia osób ubogich i uśmiechając się wręczali przy tym ulotki.
Siostra Sergia opowiedziała naszym wolontariuszom o osobach w kryzysie bezdomności i o radości, która pojawią się ,,gdy ktoś wychodzi na prostą".
Mówiła o tym jak duże znaczenie ma to, że ktoś przyjazny osobie w potrzebie w odpowiednim momencie poda "pomocną dłoń".
Podliczyli wszystkie towary:
  • te przeznaczone do przygotowywania codziennych posiłków w jadłodajni,
  • jak i te, które zostaną rozdane bezpośrednio podopiecznym jadlodajni,
  • i te, które pojadą za wschodnią granicę i będą wsparciem dla poszkodowanych podczas wojny na Ukrainie.
Siostry albertynki były bardzo wdzieczne uczniom naszego Liceum za okazaną pomoc.
Gdyby ktoś z czytających chciał przyjechać i też pomagać w jadłodajni na ul. Sciegiennego to każdego dnia od poniedziałku do piątku od 14 do 17 można się zgłaszać, by przygotowywać kanapki .
My na pewno jeszcze nie jeden raz się tam wybierzemy!
Przedświąteczne działania szkolnego Wolontariatu - kolaż zdjęć
Przedświąteczne działania szkolnego Wolontariatu