1 stycznia 2022 | Mirosława Przyłudzka-Moryl

Uczestniczyliśmy w obchodach rocznicowych wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Po uroczystościach w Poznaniu, w środę 29.12.2021 w Lusowie świętowano obchody 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To szczególne miejsce związane z drugim głównym dowódcą zwycięskiej insurekcji – generałem Józefem Dowborem-Muśnickim.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w lusowskim kościele w intencji generała i powstańców wielkopolskich. Następnie uczestnicy obchodów udali się na miejscowy cmentarz gdzie przy grobie gen. Józefa Dowbora Muśnickiego kontynuowane były obchody rocznicowe. W uroczystościach tych nie mogło zabraknąć przedstawicieli nasze szkoły, która godnie była reprezentowana przez uczniów wchodzących w skład pocztu sztandarowego Aleksandrę Sękowską, Aleksandrę Piaskowską i Jakuba Zająca oraz pana Tomasza Grześkowiaka i panią dyrektor Mirosławę Przyłudzką-Moryl.

Poczet sztandarowy przy grobie generała
Delegacja z liceum z kwiatami przy grobie generała