Warsztaty humanistyczne licealistów
30 września 2017 | Monika Sztukiewicz, Aleksandra Borys (kl. II a)

Warsztaty humanistyczne licealistów

Uczniowie z koła historycznego i humanistycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich  w Tarnowie Podgórnym wybrali się wraz z nauczycielkami Panią Pauliną Habryło i Panią Magdaleną Gawrońską-Garstka do muzeum myślistwa w Uzarzewie. Na początku wycieczki w pałacowych wnętrzach odbyły się dwie lekcje dotyczące obowiązkowej lektury - "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Nasze nauczycielki w ciekawy sposób przybliżyły nam treść  epopei narodowej, wspólnie omówiliśmy zwyczaje i obyczaje szlacheckie oraz główne wątki akcji. Po warsztatach pani przewodnik oprowadziła nas po pałacowych wnętrzach oraz pokazała nam znajdujące się na terenie parku  wystawy zwierząt z różnych zakątków i kontynentów. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat eksponowanych zwierząt, przykładowo o drogocennych rogach nosorożca, które używane są do robienia afrodyzjaków dla ludzi. Kilogram sproszkowanego rogu kosztuje 60 000 $! Niestety, złodzieje nie oszczędzili znajdującego się w zbiorach muzealnych nosorożca i ukradli prawdziwy róg, który zastąpiony został drewnianą atrapom. Wycieczka do Uzarzewa była bardzo udana i pouczająca a uroku dodawała jej piękna, słoneczna pogoda.
Uczniowie w trakcie warsztatów (1)
Uczniowie w trakcie warsztatów (2)
Uczniowie w trakcie warsztatów (3)
Uczniowie w trakcie warsztatów (4)