20 marca 2023

Warsztaty na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego.

17 marca klasa 3 C uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Katedrze Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego. Prowadząca zajęcia była dr nauk medycznych Emilia Grzęda, neurobiolog, naukowiec, nauczyciel Montessori, propagatorka nauki i trenerka. Uczniowie prowadzili eksperyment z neurofizjologii polegający na warunkowaniu zachowań karaczana. Mieli okazję utrwalić wiadomości na temat planowania, prowadzenia eksperymentów oraz dokumentowania i analizy wyników. Drugi warsztat poświęcony był pracy ludzkiego mózgu, mechanizmów zapamiętywania oraz jego plastyczności synaptycznej. Usłyszeli, jak ważna jest pamięć deklaratywna i proceduralna oraz  nabywanie, konsolidacja i przypominanie  wiadomości w procesie uczenia się. Uczniowie poszerzyli i uporządkowali wiedzę. Prowadząca dr Emilia Grzęda doceniła zaangażowanie uczniów. Był to kolejny ciekawy i bardzo pracowity wyjazd.

Alina Śmidoda

image0 (3)