31 marca 2022

Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym UAM

31 marca 2022 r. uczniowie klasy Ic uczestniczyli w warsztatach w Ogrodzie Botanicznym UAM, które prowadzili pracownicy uniwersytetu. Uczyli sie rozpoznawania gatunków drzew i krzewów iglastych, rozwijali umiejętności analizy porównawczej, wyciągania wniosków oraz obserwacji makroskopowej. Pracowali z Kluczem do oznaczania gatunków drzew ikrzewów.
W drugiej części zajęć uczniowie rozpoznawali poznane gatunki drzew i krzewów znajdujące się na terenie ogrodu i utrwalali zdobytą wiedzę. Uczestnicy zrealizowali takze pierwszą część projektu organizowanego i kontynuowanego w szkole pt. "Formy ekologiczne roślin".

Alina Śmidoda
Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym UAM