28 września 2021

Warsztaty w Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach.

27 i 28 września 2021 r. klasa 3Cg realizująca program rozszerzonej biologii wyjechała na dwudniowe warsztaty biologiczno- ekologiczne. Uczniowie prowadzili rozmowy na różne tematy biologiczne, m.in. na temat eutrofizacji i zbierali materiał biologiczny do obserwacji mikroskopowych, która odbywała się podczas kolejnej części zajęć. Intensywnie pracując uczestnicy zajęć rozwiązywali zadania wymagające wiedzy biologicznej, doskonaląc w ten sposób zdolność obserwacji oraz integracji wiadomości. Ostatnim punktem warsztatów był wykład dotyczący monitorowania zmian w środowisku i działalności Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach. Dzięki warsztatom, klasa miała możliwość zdobyć cenne informacje dotyczące prowadzonych w Jeziorach działań związanych z reintrodukują popielicy oraz związkach między owocowaniem buków, a ich liczebnością. Poza częścią edukacyjną był też czas na odpoczynek i integrację klasy – uczniowie mieli możliwość wspólnej zabawy przy zorganizowanym  tym celu ognisku.

Alina Śmidoda

Gdy zrobiło się ciemno rozpaliliśmy ognisko, przy którym tańczyliśmy, śpiewaliśmy, piekliśmy chleb i rozmawialiśmy.
                                                                                                                                                              Asia

42