13 maja 2020

Wspomnienia Absolwentów

        Nie miałem problemu z wyborem szkoły średniej … Dlaczego? Tuż pod moim nosem znajdowało się niewielkie Liceum Ogólnokształcące, które od samego początku wywarło na mnie same pozytywne odczucia. Mam na imię Maciej i szkołę średnią ukończyłem 4 lata temu. Obecnie kończę studia inżynierskie na kierunku Technologii Drewna. Na co dzień pracuję w sklepie internetowym a w wolnym czasie staram realizować się na różnych płaszczyznach. Otrzymaniu świadectwa towarzyszyły duże emocje, a to wszystko przez silną więź pomiędzy nauczycielami a uczniami. Do dziś mam dobry kontakt z moimi przyjaciółmi z tamtych lat, a w samej szkole pojawiam się by porozmawiać z nauczycielami o trudach życia. Kameralny charakter szkoły sprawia, że klasy bardzo się ze sobą integrują przez liczne wyjazdy, konkursy oraz spotkania. Najbardziej wspominam kilkudniowy wyjazd nad jezioro, w którym przygotowywaliśmy się do matury z matematyki. Oczywiście szkoła to miejsce, w którym zdobywamy cenną naukę oraz doświadczenia, które przydaje się w życiu codziennym. Każdy nauczyciel, od których miałem przyjemność się uczyć, był zaangażowany w prowadzenie lekcji, dzięki temu ze szkoły wyniosłem spory bagaż cennych nauk, które przydają mi się do dziś. LOTP to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy wybierają się na studia, do czego gorąco zachęcam.
                                                                                                                                 Maciej Augustyn, 2013-2016

Liceum Ogólnokształcące Tarnowie Podgórnym dostarczyło mi nie tylko wspaniałych wspomnień, takich jak poznanie świetnych ludzi z którymi do dziś utrzymuje kontakt, ale również dało możliwość studiowania mojego wymarzonego kierunku jakim jest filologia angielska. Dzięki wspaniałej atmosferze, nawet tak ważne wydarzenie jak matura nie było bardzo stresujące. Lata spędzone w tej szkole wspominam jako najlepszy okres w swoim życiu i z całego serca polecam wybór Naszego Liceum.

                                                                                                                                 Ania Kałużna ;) 2013-2016

Maciej Kozłowski Liceum w Tarnowie Podgórnym, zapewniło mi dobre warunki nauki. Dzięki stosunkowo niewielkiej liczbie uczniów w klasie, każdy nauczyciel mógł skupić się bezpośrednio na każdym z nas, o co bardzo trudno w większych szkołach. Dzięki kameralności tej szkoły, mogliśmy wszyscy lepiej się zintegrować, stworzyć przyjaźnie, które trwają już lata. Jednak najbardziej wyjątkową rzeczą, jaką dało mi Liceum w Tarnowie Podgórnym, była możliwość rozwoju w dziedzinach, na których najbardziej mi zależało. Dzięki wsparciu nauczycieli i naszemu zaangażowaniu, udawało nam się wygrywać ogólnopolskie konkursy. Zdobywać przydatne umiejętności i dobre miejsca w turniejach debat, oraz co najważniejsze, z zadowalającymi wynikami, napisać końcowy egzamin maturalny. Czas spędzony w Tarnowskim liceum, na pewno nie był czasem straconym, a decyzja o wybraniu tej szkoły, była jedną z lepszych na drodze mojej edukacji, za co z całego serca, wszystkim nauczycielom, dyrekcji oraz personelowi dziękuję.                                                                                                 
                                                                                                                                Maciej Kozłowski, 2014-2017

W Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym pracują wspaniali nauczyciele, którzy podchodzą do ucznia z wyrozumiałością, życzliwością i przede wszystkim cierpliwością. W szkole tej atmosfera jest bardzo przyjazna, gdyż jest to niewielka szkoła i każdy się praktycznie zna, lekcje są prowadzone przez nauczycieli, którzy wiedzą dokładnie co i w jaki sposób przekazać uczniowi. Jestem absolwentem tej szkoły i absolutnie nie mogę powiedzieć, że żałuję spędzonych tam chwil. Uważam, że jeśli ktoś ma chęć napisania dobrze „egzaminu dojrzałości” to powinien wybrać właśnie tę placówkę.
                                                                                                                           
                                                                                                                                 Kamil Baranowski, 2016-2019

Nazywam się Mikołaj Stroiński, mam 21 lat i jestem absolwentem Liceum w Tarnowie Podgórnym. Aktualnie kończę studia na kierunku - Filmoznawstwo i kultura mediów, a także pracuję w dziale marketingu dużej wytwórni muzycznej. Uważam, że Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym w dużym stopniu ukształtowało moje zainteresowania i pomogło mi rozwijać moje liczne zainteresowania, które dziś zamieniam w umiejętności. To co wyróżnia Liceum w Tarnowie Podgórnym, to indywidualne podejście do ucznia, dzięki któremu każdy ma szansę osiągnąć świetne wyniki w nauce bez stresu i uczestnictwa w tzw. "wyścigu szczurów". Rzeczą, którą osobiście najbardziej doceniam w moim eks liceum, jest ogromna ilość aktywności nakierowanych na rozwój ucznia w wielu dyscyplinach: nauki, kultury, czy też sportu.
                                                                                                                                 
                                                                                                                                   Mikołaj Stroiński, 2014-2017

         Nazywam się Mateusz Mańka, jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym. Swoją przygodę w LO, w latach 2003-2006, wspominam bardzo dobrze. Szkoła kojarzy mi się z przesympatycznymi nauczycielami, którzy poświęcali się swojemu zawodowi i byli bardzo cierpliwi względem nas – uczniów. Lekcje przebiegały szybko, miło i przyjemnie. Poza tym, pobyt kojarzy mi się z kameralną atmosferą, która miała więcej plusów niż minusów. Według mnie, szkoła jako jednostka była zawsze dobrze zorganizowana pod każdym względem. Pobyt w liceum pozwolił mi dobrze przygotować się do matury i dalej do podjęcia wymarzonych studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku Geologii, po których zdobyłem pracę o mogłem rozwinąć swoje zawodowe „skrzydła”. Aktualnie prowadzę własną działalność gospodarczą polegającą na wykonywaniu prac geologicznych i geotechnicznych na potrzeby budownictwa lądowego. Moja praca sprawia mi przyjemność a to przecież jest najważniejsze. Poza samą nauką, uważam, że trzy lata spędzone w Liceum w Tarnowie pozwoliły mi przygotować się również do życia w codzienności, do kontaktu z ludźmi, rozwiązywania licznych życiowych przeszkód. Chciałbym także wspomnieć o tym, że czas spędzony w liceum pozwolił mi nawiązać liczne znajomości, które trwają do dnia dzisiejszego, nie tylko z kolegami/koleżankami z ławki ale również z nauczycielami. Gdybym teraz miał wybierać ponownie w jakim liceum chciałbym spędzić tamte lata, bez wątpienia wybrałbym tak samo. Gorąco i szczerze polecam wybór LO w Tarnowie Podgórnym.

                                                                                                                   Pozdrawiam Mateusz Mańka, 2003-2006                                                       
Każde wspomnienie o Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Trzy lata spędzone, w kameralnym gronie, minęły bardzo szybko. Jednak z pewnością był to czas, choć czasem niełatwy, niezwykle ważny dla   każdego   z   nas.   Oczywiście,   jak   w   każdej   szkole,   nauka to podstawa, ale nie brakowało również wspólnych wyjazdów i czasu spędzonego poza murami szkoły. Wybrałam to liceum z nadzieją, że spotkam ludzi, wśród których znajdę przyjaciół do końca życia oraz oddanych swojej pracy nauczycieli, którzy pomogą mi rozwinąć moje pasje. Cieszę się, że się nie myliłam!Obecnie studentka Matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

                                                                                                                               Michalina Przewoźna, 2012-2015

Mam na imię Mateusz, w latach 2014-2017 byłem uczniem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym. Były to najlepsze trzy lata w moim życiu. Nauczyciele potrafili stworzyć fantastyczne warunki zarówno do nauki, jak i aktywności pozaszkolnej. Będę mile wspominał czas spędzony na licznych wyjazdach z kołem historycznym, z którym udało się zwyciężyć w ogólnopolskim konkursie, czy z kołem matematycznym oraz liczne wyjazdy z kołem humanistycznym na UAM, gdzie obecnie studiuję politologię. Każdemu szczerze polecam tę szkołę, dzięki której świetne wspomnienia pozostaną już do końca życia.
                                                                                                                                       Mateusz Woźny, 2014-2017

W tarnowskim liceum poznałem nowych znajomych,, przyjaciół, a przede wszystkim życzliwych nauczycieli. W szkole panuje przyjemna atmosfera na szkolnym korytarzu i w każdym miesiącu roku szkolnego odbywają się różne wydarzenia integrujące uczniów. Często wracam wspomnieniami do tych czasów, ponieważ spędziłem tutaj swoje najlepsze lata życia. Liceum znajduje się w Tarnowie Podgórnym i nie trzeba tracić zbyt dużego czasu na dojazd. Atutem szkoły jest jej kameralna atmosfera. To dzięki nauczycielom przekazano mi wartości działania społecznie dla drugiego człowieka. Przełom w mojej działalności społecznej nastąpił w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich  w Tarnowie Podgórnym. W 2015 r. zostałem Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego i sprawowałem tą funkcję przez 2 lata. Za mojej kadencji Szkoła otrzymała imię Powstańców Wielkopolskich, Najważniejszym działaniem pozaszkolnym było reaktywowanie Młodzieżowej Rady Gminy Tarnowo Podgórne. W 2017 roku otrzymałem nagrodę Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowo Podgórne w podziękowaniu za działalność w Samorządzie Uczniowskim. Obecnie jestem radnym Sołectwa Tarnowo Podgórne i studiuję Politologię na WNPiD UAM

                                                                                                                                           Łukasz Duda, 2014-2017

Kiedy myślę o Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym czuję radość i szczyptę melancholii, ponieważ były to jedne z najlepszych lat w moim życiu. Poznałam wspaniałych ludzi, nauczycieli, którzy zawsze mieli dla mnie czas, zachęcali do poszukiwania własnej drogi, samodzielnego, odważnego myślenia. Ukształtowali we mnie człowieka odpowiedzialnego, który nie boi się podążać za marzeniami. Moja siostra, która skończyła tę szkołę 3 lata wcześniej w pełni podziela moje zdanie i dodaje, że nauczyciele namawiali ją do twórczego spojrzenia na świat. Nazywamy się Marta i Patrycja Mirskie i od 4 lat z powodzeniem prowadzimy własną firmę,. Mamy już dwa salony z płytkami, a początkiem naszej drogi do osiągnięcia tego wszystkiego było właśnie Liceum w Tarnowie Podgórnym.                                                                                                     
                                                                                                                                                     Pozdrawiamy,
                                                                                                                                              Marta i Patrycja Mirskie

Mam na imię Maciej i szkołę średnią ukończyłem 4 lata temu. Obecnie kończę studia inżynierskie na kierunku Technologii Drewna. Na co dzień pracuję w sklepie internetowym. Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym, to szkoła, w której zdobywa się cenną naukę oraz doświadczenia. Każdy nauczyciel, od których miałem przyjemność się uczyć, był zaangażowany w prowadzenie lekcji, dzięki temu ze szkoły wyniosłem spory bagaż cennych nauk, które przydają mi się do dziś. LOTP to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy wybierają się na studia, do czego gorąco zachęcam.

                                                                                                                                         Maciej Polaczyk, 2013-2016

Cześć, nazywam się Mateusz Woźniak. Jestem absolwentem LOTP. Uczęszczałem do klasy o profilu biologiczno-chemiczno-geograficznym. Aktualnie studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Trzy lata w LOTP dały mi mnóstwo miłych wspomnień do, których wracam z uśmiechem na twarzy. Zaangażowanie nauczycieli w przekazywanie wiedzy, daje uczniom nieograniczone możliwości samorozwoju. Jest to świetne miejsce na przygotowanie się do matury i dorosłego życia

                                                                                                                                       Mateusz Woźniak, 2013-2016

Nazywam się Katarzyna Piekarek i jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym. Dlaczego LOTP to najlepszy wybór? Powodów jest wiele, ale przede wszystkim jest to szkoła, w której panuje przyjazna atmosfera, a każdy uczeń czuje się zauważony i ma możliwość spełniania się na różnych płaszczyznach, poznania swoich ukrytych talentów oraz rozwoju pasji. Dla mnie czas spędzony w Liceum, poznane tam osoby oraz zdobyta w nim wiedza sprawiły, że łatwiej było mi podjąć decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki oraz dały mi świetne zaplecze na rozpoczęcie kolejnego etapu kształcenia i zdobycia zawodu.
                                                                                                                                     Katarzyna Piekarek, 2003-2006

Jestem absolwentem Liceum im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym Obecnie studiuję Stosunki Międzynarodowe. Co wyjątkowego dał mi pobyt w LOTP? Oczywiście standardowo mogę powiedzieć, że możliwości rozwoju. Odpowiedź mało oryginalna, ale ani trochę nie mijam się z prawdą. Już w pierwszej klasie dostałem możliwości wzięcia udziału w wielu projektach, liczył się tylko czas i chęci. Przebrnąłem od świetnego projektu CanSat (organizowany przez Europejską Agencje Kosmiczną), przez konkursy matematyczne, historyczne i z zakresu politologii. Wraz z kolegą wyreżyserowaliśmy film historyczny, działałem w samorządzie szkolnym i grupie teatralnej. Pobyt w LOTP ukształtował w dużej mierze kim teraz jestem, co osiągnąłem i ile jeszcze osiągnąć zamierzam. Dał mi chęć rozwoju i wspaniałą przygodę pełną nowych przyjaźni i ciepłych relacji. Z chęcią cofnąłbym się w czasie.
                                                                                                                                            Adam Jacuński, 2015-2018

 

Maciej, Mikołaj, Mateusz
Maciej Augustyn
Anna Kałużna
Maciej Polaczyk
Mateusz Woźniak
Adam
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.