7 października 2022

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w pierwszy piątek października. Ma na celu utrwalenie umiejętności szybkiego mnożenia. Dzięki niej w nietypowy sposób uczniowie mogą powtórzyć sobie materiał, przyswoić go lub uzupełnić, w zależności od tego, na jakim poziomie znajomości tabliczki mnożenia się znajdują.
Klasy pierwsze powtórzyły sobie na lekcjach matematyki szybkim testem tabliczkę mnożenia a klasy starsze poznały czym jest trójkątny diagram tabliczki mnożenia uzupełniając go i sprawdzając swoja sprawność i szybkość rachunkową.
Światowy Dzień Tabliczki mnożenia w LOTP
Uczniowie podczas rozwiązywania łamigłówek matematycznych
Zasada rozwiązywania łamigłówek
Karta pracy uczniów