Zajęcia terenowe w Wielkopolskim Parku Narodowym.
16 i 17 września 2019 roku klasy II c i II b realizujące rozszerzoną biologię i geografię uczestniczyły w zajęciach terenowych, które miały na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej , poszerzenie wiadomości i rozwijanie umiejętności obserwacji mikroskopowych i makroskopowych. Jak zwykle zajęcia były bardzo intensywne, wymagały dużego zaangażowania zarówno ze strony uczniów jak i prowadzących zajęcia, nauczycielki biologii i geografii naszego liceum. Młodzież miała możliwość skorzystać ze sprzętu badawczego Stacji Ekologicznej UAM w Jeziorach i wykonać badania i obserwacje w terenie Część zajęć prowadziła pani Marta Jaśkiewicz pracownik naukowy UAM. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiadomości , które wykorzystają na biologii i geografii w szkole.
Zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób, angażowały różne zmysły. Młodzież doskonale potrafiła zaprezentować swoje umiejętności na ćwiczeniach oraz integrować wiedzę z różnych dziedzin. Efekty intensywnej pracy zapewne zaowocują podczas nauki w szkole.
Nauczycielka biologii
Opinia uczniów:
Zajęcia terenowe w Jeziorach były ciężką pracą, ale również przygodą i zdobywaniem nowych doświadczeń. Wykonywaliśmy obserwacje mikroskopowe, które były moją ulubioną częścią wyjazdu. Podziwialiśmy również piękne krajobrazy wielkopolskiego parku narodowego oraz Jeziora Góreckiego. Wyjazd ten zaliczam do udanych i z niecierpliwością czekam na kolejny.
Warsztaty biologiczne – nie wycieczka, to motto naszego wyjazdu. Siedzieliśmy dumni w Sali wykładowej Stacji Ekologicznej. Dużą ilość wiedzy, od której bolały nas już głowy, wynagrodziło nam wspólne biesiadowanie. Smutni, że czas tak szybko minął wróciliśmy do szarej codzienności.
Wspólnie spędziliśmy w Jeziorach miło czas. Był to świetny okres na integrację klasy oraz naukę.
Agnieszka, Wiktoria, Patryk