25 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - przemówienie Dyrektora szkoły.

Po raz kolejny zakończenie roku szkolnego jest inne niż dotychczas.  W taki sposób żegnaliśmy już maturzystów. Dzisiaj z kolei uczniowie klas pierwszych i drugich odbierają świadectwa.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji nad okresem ciężkiej pracy Waszej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Takie podsumowania będą odbywały się w kameralnym gronie w mniejszych grupach uczniów wraz z wychowawcami w klasach. Na to większe i bardziej ogólne pozwolę sobie w tym miejscu.
W minionym roku szkolnym uczestniczyliście i zwyciężaliście w konkursach, olimpiadach, kołach naukowych. Byliście aktywni w Samorządzie Szkolnym, Kole teatralnym, Szkolnym Klubie Debat Oksfordzkich, Wolontariacie i wielu innych okazjonalnych, często spontanicznych inicjatywach, które bardzo chętnie podejmowaliście. Ponadto, wszystkie te działania, może inaczej, może w mniejszym stopniu ale nadal kontynuowaliście również w okresie pracy zdalnej. Nie był to łatwy czas.
W takich okolicznościach stanęliście na wysokości zadania wykazując się dużą samodyscypliną i zaangażowaniem. Szczególnie chciałam tutaj wymienić dwie osoby które uzyskały najwyższe średnie i nominację do Stypendium Prezesa Rady Ministrów:
  • Po szkole gimnazjalnej Emilia Pałęza z klasy II Ag
    ze średnią 5,33
  • Po szkole podstawowej Aleksandra Subsar z klasy I C
    ze średnią 5,27
Wyniki te wraz z 30 stypendiami Wójta Gminy Tarnowo Podgórne dla uczniów naszej szkoły mówią o Waszym wielkim potencjale i pracowitości.

Dziękuję nauczycielom za ich trud i zaangażowanie, szczególnie w okresie pracy zdalnej, dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za umiejętność odnalezienia się w tej nietypowej sytuacji, dziękuję Rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość. Dziękuję Wam drodzy uczniowie za ten rok jakże trudnej pracy.
Na wakacyjny czas życzę Wam, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły zdrowia dla Was i Waszych najbliższych, bezpiecznego udanego wypoczynku.
Życzę takiej ciekawości i zachwytu jak u wędrowca w rycinie niewiadomego autorstwa opublikowanej przez francuskiego astronoma Camille Flammariona. Przywołuje go w swojej książce „Czuły narrator” Olga Tokarczuk.  Rycina przedstawia wędrowca , który dotarł do granic świata i wystawiwszy głowę poza ziemską sferę zachwyca się widokiem uporządkowanego i wielce harmonijnego kosmosu.
Życzę Wam na czas wakacji, i nie tylko, zachwytu i ciekawości najbliższego świata i tego dalszego kosmosu, a po wakacjach spotkania w murach szkoły.

Mirosława Przyłudzka-Moryl
dyrektor liceum