29 maja 2019

Zakończenie Roku Szkolnego Maturzystów

26 kwietnia uroczystym apelem pożegnaliśmy maturzystów. Ze względu na okoliczności strajkowe, przebieg tegorocznej uroczystości został zmieniony i w całości przygotowany przez SU, lecz mimo to, był to szczególny dzień, zarówno dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia, jak i również nauczycieli, którzy mimo protestu, postanowili wesprzeć swych wychowanków.

Po oficjalnym rozpoczęciu dyrektor szkoły, pani Mirosława Przyłudzka- Moryl wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa i wyróżnienia. Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie wykazujący się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych. Następnie wójt Gminy Tarnowo Podgórne pan Tadeusz Czajka, wręczył nagrodę wójta, uczennicy z najlepszymi wynikami w nauce- Annie Dudziak . Następnie złożył życzenia, którymi dodał otuchy maturzystom. Absolwenci podziękowali nauczycielom za trud i serce włożone w edukację, za cenne rady, pomoc i wyrozumiałość. Nie zapomnieli również o swoich rówieśnikach, którzy zawsze służyli im pomocą i uśmiechem. Na koniec w imieniu młodszych koleżanek i kolegów głos zabrała przewodnicząca SU Aleksandra Chizari. Uczniowie podziękowali maturzystom za wszystkie wspólnie spędzone chwile oraz zaangażowanie w życie szkoły. Życzyli im także wytrwałości, zapału , realizacji marzeń i planów, poczucia własnej siły i możliwości, dobrych wyników na egzaminach oraz dostania się na wymarzone studia. Poprosili by odwiedzali ich w wolnych chwilach i pamiętali, że jak głosiło hasło przewodnie uroczystości ,, Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego’’.

Z pewnością był to dzień pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Jesteśmy pewni, że te trzy lata spędzone w naszym liceum były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia.

LO im. Powstańców

Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym