28 marca 2022

Zniesione restrykcje covidowe

Od 28 marca zniesiony zostaje w Polsce obowiązek noszenia maseczek.
Minister Zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. Zatem, zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły jest przywilejem nie obowiązkiem, dlatego też w sytuacji gdy obawiamy się o zdrowie swoje lub innych nadal wskazane jest zakładanie maseczki. W szkole pozostaną również płyny do dezynfekcji, z których wciąż będzie można korzystać.

Zniesiony obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy podmiotów leczniczych, tam nadal będzie on obowiązywał. Zniesiona zostaje także izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni będą musieli sami się izolować w domu.

zniesione restrykcje covidowe