21 grudnia 2023

„Człowiek a zwierzęta – dawniej i dziś”.

Spotkaniem dotyczącym roli zwierząt w ekosystemach oraz stosunku człowieka do nich rozpoczęliśmy w naszej szkole kolejny etap edukacji ekologicznej. O tym jak kształtowały się te relacje na poszczególnych etapach historii ludzkości, aż po czasy współczesne, oraz o kulturze osteodontokeratycznej i gospodarowaniu zasobami ekosystemów leśnych opowiedział nam nasz gość – student kierunku Leśnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jaką poruszył prelegent był problem gatunków inwazyjnych oraz ochrony zwierzyny drobnej poprzez redukcję liczebności drapieżników.

Alina Śmidoda

uczniowie klas medyczno- przyrodniczych i nasz gość